Z pasją budujemy wartość tworząc lepszy świat

Tworzymy najbardziej pożądane rozwiązania w branży drzewnej
- jesteśmy liderem innowacji i zastosowań.

Płyty pilśniowe wytwarzane są metodą mokrą ze spilśnionej i zagęszczonej masy drzewnej. Włókna ułożone są różnokierunkowo, co zapewnia płycie wyrównanie cech jakościowo-wytrzymałościowych niezależnie od kierunku działania obciążeń. Wskutek dużego nacisku i wysokiej temperatury prasowania struktura płyty jest silnie zwarta.

GRUBOŚCI PŁYT TWARDYCH /mm/: 2; 2,4; 3,2; 4; 5; 6;

GRUBOŚCI PŁYT POROWATYCH /mm/: 9; 12; 12,5; 15; 16; 19; 

FORMATY STANDARDOWE /mm/: 1220 X 2440; 1220 x 2750; (możliwe są również inne długości na zamówienie klienta)

WALORY UŻYTKOWE:
Czystość ekologiczna (brak dodatków agresywnych środków chemicznych), duże wymiary powierzchniowe, znaczna twardość i wytrzymałość na zginanie statyczne, sztywność i stabilność w odpowiednich warunkach, gładka i równa powierzchnia, łatwość różnorodnej obróbki maszynami i narzędziami, łatwość montażu, możliwość gięcia płyt twardych na kształt powierzchni walcowych i łatwość przygotowania do konstrukcji różnych rodzajów, walory estetyczne, umiarkowana cena w porównaniu do innych materiałów drewnopochodnych.


RODZAJE PŁYT:

TWARDE ZWYKŁE: jest to uniwersalny materiał konstrukcyjny. Stosowane są w: meblarstwie, budownictwie, stolarce, w przemyśle środków transportu. ZALETAMI są: wytrzymałość mechaniczna i szeroka możliwość ich stosowania oraz duże formaty.

TWARDE LAKIEROWANE: gładkie, z nadrukiem drewnopodobnym i mozaiki, perforowane. Płyty te stanowią uniwersalny materiał konstrukcyjny, okładzinowy, dekoracyjny. Znaczna gama wzorów drewna (sosna, mahoń, orzech, dąb, jesion) sprzyja szerokim możliwościom ich zastosowania w: meblarstwie, wyposażeniu wnętrz, galanterii drzewnej i zabawkach. Płyty charakteryzują się wysoką estetyką, trwałością powłoki i łatwością w utrzymaniu czystości.

POROWATE ZWYKŁE: stosuje się przede wszystkim w budownictwie jako znakomity materiał izolacyjny i dźwiękochłonny. Arkusze mają duże wymiary, są sztywne, lekkie, łatwe w obróbce i montażu. Służą do izolacji cieplnej i wygłuszenia stropów. Stosuje się jako wykładziny sufitowe i izolacje dźwiękochłonną pomieszczeń. Płyty pilśniowe są doskonałym materiałem na opakowania i zabezpieczenia.

POROWATE BITUMOWE: płyty te stosuje się do izolacji cieplnej i akustycznej dachów, ścian i podłóg - wszędzie tam, gdzie potrzebna jest izolacja o podwyższonej odporności na wilgoć. Sztywne i lekkie arkusze płyt, o dużych wymiarach są łatwe w montażu. 

...